Destynacje

krakow-2893783_960_720.jpg

Kraków i Południowa Polska

 

Kraków jest jednym z najpiękniejszych Polskich miast, odwiedzanym co roku przez miliony turystów z całego świata. Założony ponad tysiąc lat temu, był stolicą Polski do początku XVII wieku. Dzięki swobodnie meandrującej Wiśle, Zamkowi Królewskiemu na Wawelu i urokliwemu rynkowi – Kraków jest przez wielu turystów postrzegany jako magiczne Miasto. Wizyta w Krakowie to spotkanie z najwspanialszą epoką w polskiej historii. Stare Miasto wraz z Wawelem i dzielnicą Kazimierz zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1978 roku.

Południowa Polska to przede wszystkim różnorodność krajobrazu – swoją ostoję znajdą tu zarówno górscy turyści, jak zwolennicy spokojnego wypoczynku nad jeziorem. Wypoczynek w Beskidach lub spływ kajakowy nad Dunajcem? Proszę bardzo! W tej części Polski nie można się nudzić. Miejsca, które są najbardziej charakterystyczne dla tego regionu to przede wszystkim: Ojców, Lanckorona, Czorsztyn, Zakopane. Południe Polski jest idealnym miejscem na aktywny wypoczynek z dala od zgiełku dużych miast.

warsaw-996626_960_720.jpg

Warszawa i Polska Centralna

 

 

Warszawa to miasto o niezwykłej historii i atmosferze. Swoją wyjątkowość zawdzięcza przenikającemu się wpływowi Europy zachodniej i wschodniej. Jest to jedyne miasto na świecie, w którym zrekonstruowano stare pałace, kościoły, zabytki i inne elementy architektoniczne, zachowując prawie wszystkie oryginalne detale. Historyczna architektura harmonijnie przeplata się z nowoczesnymi rozwiązaniami, otwierając mnóstwo możliwości zarówno dla turystów jak i mieszkańców. Tereny zielone zajmują niemal połowę powierzchni miasta. Warszawa ma aż 95 parków, w tym przede wszystkim Łazienki Królewskie – to właśnie tam można usłyszeć latem cieszące się niezwykłą popularnością Koncerty Chopinowskie.

Polska Centralna to miejsce, w którym warto zostać na dłużej. To właśnie tutaj odnajdziesz tak niezwykłe miejsca jak średniowieczną warownię w Besiekierach czy Archikolegiatę w Tumie. Miejsce szczególnie warte odwiedzenia w tym regionie to Zamek Królewski w Łęczycy. Budowla została wzniesiona dzięki Kazimierzowi Wielkiemu, wielokrotnie pełniła funkcję siedziby władców Polski.

gdansk-1044857_960_720.jpg

Gdańsk i Polska Północna

 

 

Gdańsk, stolica Północnej Polski, to miasto, które zachwyca swoim łagodnym klimatem i pięknymi plażami. Jest znane jako miasto najbardziej obfitujące w zabytki „Europy bałtyckiej”. Najważniejsze zabytki Gdańska znajdują się wzdłuż Drogi Królewskiej. Najbardziej rozpoznawalnym symbolem miasta jest Fontanna Neptuna. Miasto może także pochwalić się pięknym Dworem Artusa i największym gotyckim kościołem na świecie – kościołem Mariackim. Gdańsk słynie również z biżuterii z tradycyjnymi elementami z bursztynu, osadzonymi w srebrze i złocie.

Kolejne punkty na turystycznej mapie Trójmiasta to oczywiście Sopot i Gdynia. Najdłuższe molo w Europie, piękne plaże, mnóstwo malowniczych knajpek to tylko niektóre atrakcje tych miast. 
Niewątpliwie urokliwym miejscem, które przyniesie ukojenie każdemu turyście stęsknionemu przyrody jest Kaszubski Park Krajobrazowy. Bogactwo przyrody, kultury i architektury tego regionu sprawiają, że każdy turysta chce tu wracać.